Historik rörligt pris

Sidan uppdaterades 2021-07-06Teckna avtal

Månadspriser Rörligt pris

I nedanstående tabell kan du följa vårt inköpspris inkl. elcertifikat för elområde 3.

20172018201920202021
Januari34,0035,5363,7827,3852,40
Februari34,2844,1054,3121,9858,67
Mars31,8450,4346,6417,0139,28
April30,3344,9745,5911,3335,17
Maj31,5340,0640,6114,9946,12
Juni28,9951,5129,4527,4642,54
Juli32,3660,8540,0910,87
Augusti35,0965,2543,0937,91
September37,5360,2040,2737,10
Oktober32,4253,5743,9725,15
November34,8158,7247,9328,89
December33,5459,3040,9634,07
Årsmedel33,0652,0444,7224,5145,70

100%

förnybar el i alla elavtal

Kundtjänst

0381-19 20 20

kundtjanst@eksjoenergi.se

Organisationsnr: 556572-6568