Historik Rörligt pris månadsbaserat

Sidan uppdaterades 2024-04-04

Månadspriser Rörligt pris

I nedanstående tabell kan du följa vårt inköpspris inkl. elcertifikat för elområde 3. Priserna nedan är exklusive moms.

 

 20202021202220232024
Januari27,3852,40113,34109,8895,44
Februari21,9858,6783,7498,0458,46
Mars17,0139,28140,5295,8866,19
April11,3335,1791,8382,24
Maj14,9946,12108,9853,55
Juni27,4642,54133,7663,37
Juli10,8761,4895,9849,04
Augusti37,9170,03241,6248,81
September37,1096,35243,3034,36
Oktober25,1570,4893,0743,86
November28,8998,96163,0393,52
December34,07193,59298,5392,63
Årsmedel24,5172,09150,6472,1073,36
      

100%

förnybar el i alla elavtal